Edit

درباره سایت

درمان کم تهاجمی دیسک های ستون فقرات
درمان درد های آرتروز مفاصل و ستون فقرات
درمان دردهای سر و صورت

با ما تماس بگیرید

تزریق ژل داخل مفاصل

 • خانه
 • -
 • مقالات آموزشی
 • -
 • تزریق ژل داخل مفاصل
 تزریق ژل داخل مفاصل

آرتروز زانو از شایع‌ترین دلایل درد زانو است. هنگامی که غضروف صاف مفصل زانو نازک می‌شود، درد در مفصل آغاز می‌شود. درمان آرتروز زانو، ضمن اینکه سعی دارد به ساده‌ترین شکل ممکن انجام شد، بر روی کاهش درد زانو تمرکز دارد. درمان‌های غیرجراحی آرتروز زانو برای کاهش درد، در درجه اول با استفاده از داروهای ضد التهابی، اصلاح فعالیت، کمک‌هایی برای تحرک، و تزریق کورتیزون متمرکز شده است (تزریق کورتون).

متأسفانه، این روش‌های درمانی ممکن است برای رفع ناراحتی در همه بیماران کافی نباشد. هنگامی که درمان‌های غیر جراحی نتوانند تسکین کافی داشته باشند، ممکن است یک عمل جراحی تعویض مفصل زانو در نظر گرفته شود. تشخیص زمان مناسب تعویض مفصل زانو می‌تواند یک تصمیم دشوار باشد.

تزریق ژل داخل مفصلی (اسید هیالورونیک)  درمانی است که با هدف تسکین علائم آرتروز زانو و تأخیر در نیاز به جراحی تعویض مفصل زانو انجام می‌شود.

تزریق ژل داخل مفصلی (اسید هیالورونیک)  به کاهش درد ناشی از آرتروز کمک می‌کند. علائم برخی از بیماران طی چند روز بهبود می‌یابد اما تاثیر کامل آن معمولاً 3-5 هفته بعد از درمان حاصل می‌شود. این درمان  بسته به نوع و دانستیه ژل تزریق شده ممکن است 3  تا 6 ماه درد شما را تسکین دهد. پاسخ‌ها به این درمان متفاوت است و همه افراد به یک اندازه به آن پاسخ نمی دهند. در صورت موفقیت‌آمیز بودن این روش، تزریق ژل داخل مفصلی (اسید هیالورونیک)  بعد از چند ماه ممکن است تکرار شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت جهت تزریق ژل در زانو دکتر محسن آباد  میتوانید با شماره تلفن 01132204042  و یا 09105521693 تماس حاصل فرمایید.

دکتر محسن آباد | ژل زانو

اسید هیالورونیک چیست ؟

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در مفاصل و سایر قسمت‌های بدن یافت می‌شود. در مفصل در غضروف و مایع سینوویال وجود دارد که مفاصل را روغن کاری می‌کند تا بتواند روان و راحت کار کند. در افراد مبتلا به آرتروز میزان اسید هیالورونیک کم‌تر می‌شود و دیگر قادر به محافظت از مفصل نیست. تزریق اسید هیالورونیک مصنوعی به مفاصل آسیب دیده ممکن است این محافظت را بهبود بخشد.

بیشترین استفاده برای درمان آرتروز زانو است. در یک مفصل طبیعی لایه‌ای از غضروف انتهای استخوان‌ها را می‌پوشاند. غضروف به مفصل کمک می‌کند تا یکنواخت حرکت کند. در بیماری آرتروز غضروف تجزیه شده و نازک می‌شود. در این صورت انتهای استخوان‌ها را محافظت نمی‌کند و مفصل توانایی حرکت روان خود را از دست می‌دهد.

اگر سایر روش‌های درمانی موثر نباشد یا نامناسب باشد، معمولاً تزریق اسید هیالورونیک به افرادی که استئوآرتریت زانو دارند پیشنهاد می‌شود.

اسید هیالورونیک چگونه تزریق می‌شود؟

تزریق اسید هیالورونیک معمولا توسط پزشک متخصص آموزش دیده انجام می‌شود.  این کار در کلینیک تحت هدایت سونوگرافی انجام میشود بیماران معمولا داروی آرامبخش برای کاهش درد هنگام تزریق دریافت می کنند و معمولا تجربه ای بدون درد از تزریق دارند.

بعد از تزریق می‌توانند به خانه بروند .

لازم باشد ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته‌است را به مدت چند روز استراحت داده شود.

نکاتی برای مراقبت از زانوها

مهم نیست که چه درمانی را برای آرتروز زانو انجام می‌دهید، بلکه باید اقدامات دیگری نیز برای مراقبت از زانو انجام دهید. در اینجا چند نکته برای شروع کار آمده است:

 • سعی کنید فعالیت‌هایی را که زانوی شما را تحت فشار قرار می‌دهد به حداقل برسانید. به عنوان مثال به جای پله‌ها از آسانسور یا پله برقی استفاده کنید.
 • از دستشویی فرنگی استفاده کنید
 • از فعالیت‌های پر فشار مانند دویدن یا تنیس خودداری کنید. می‌توانید این ورزش‌ها را با شنا، دوچرخه سواری یا پیاده‌روی جایگزین کنید که ورزش‌های بسیار خوبی هستند و بر روی زانوها نیز فشار وارد نمی‌کنند.
 • وزن سالم خود را حفظ کردهیا در صورت نیاز وزن خود را کم کنید. وزن اضافی به زانوهای شما فشار وارد می‌کند.
 • ازگرما و یخ برای آرام کردن زانوها استفاده کنید.
 • اگر درد زانوهایتان در تحرک شما مشکل ایجاد می‌کنند، سعی کنید ازبریس زانو یا از عصا استفاده کنید.
 • یک برنامه ورزش شخصی را با مربی با تجربه در این امور ، برای خود در نظر بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

درمان کم تهاجمی دیسک های ستون فقرات درمان درد های آرتروز مفاصل و ستون فقرات درمان دردهای سر و صورت

ساعات کاری ما

شنبه : اینترونشن
یکشنبه : ویزیت
دوشنبه : ویزیت
سه شنبه : اینترونشن
چهارشنبه : ویزیت
پنجشنبه و جمعه : تعطیل

© کپی رایت . تمام حقوق محفوظ است